07/06/13 - 17:59h

RG: Ništa od finala, Nadal bolji od Novaka

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u polufinalnom meču poražen od Španca Rafaela Nadala rezultatom 3:2, po setovima 6:4, 3:6, 6:1, 6:7, 9:7, posle više od četiri sata igre. Protivnik u finalu Rafaelu Nadalu biće pobednik duela Ferer – Conga.

N. Đoković46177
R. Nadal63669

Prvi set krenuo je oprezno sa obe strane, ali je Španac prvi pripretio. Rafael Nadal je u sedmom gemu, pri rezultatu 3:3, uspeo da oduzme servis najboljem teniseru sveta i potom dobrim servisima sačuva stečenu prednost, za konačnih 6:4 u prvom setu za španskog tenisera.

U drugom delu igre opet je Nadal bolje počeo i već u petom gemu napravio brejk i poveo sa 3:2. Međutim, Novak je već u sldećem gemu došao do izjednačenja – 3:3. U nastavku seta Novak Đoković nije dozvolio Nadalu ni jedan gem. Srbin je prvo poveo sa 4:3, a zatim i napravio brejk, koji je kaznije materijalizovao za izjednačenje u setovima, osvojivši drugi deo igre rezultatom 6:3.

U trećem setu opet Španac kreće silovito. Međutim, pri rezultatu 1:0 za Nadala sudija je doneo jednu spornu odluku i poklonio poen španskom teniseru za prvi brejk, što je njemu samo dalo krila. U nastavku Nadal pravi još jedan brejk i potom privodi rutinski set kraju, osvjojivši treći deo igre rezulltatom 6:1.

U četvrtom setu opet je sve bilo mirno do sedmog gema, a onda prvo Španac pravi brejk za 4:3, ali Nole odmah u sledećem gemu uzvraća udarac – 4:4. Sledeća dva gema protekla su mirnije, ali je već posle toga bilo bure na terenu. Prvo je Nadal poveo sa 6:5 i servirao za meč. Međutim, Novak Đoković je kao i pri prvom gubitku gema u ovom setu odigrao sjajno na servis protivnika i nije dozvolio Nadalu ni da pomisli da reši meč u svoju korist – 6:6. U „trinaestom gemu“ agresivniji i više željan pobede bio je Novak, te je domah na startu napravio mini-brejk i ovaj deo igre rešio u svoju korist rezultatom 7:3, za konačnih 7:6 u četvrtom setu.

Sa agresivnošću i sjajnim ritmom iz finiša četvrtog seta Novak Đoković je nastavio i na početku petog dela igre. Nole je odmah na startu napravi brejk, a potom uz dosta muke došao do velikih 2:0, i uveo Španca u probleme. U sledećem gemu Nadal je rutinski došao do svog prvog gemu u petom setu i smanjio rezultat na 2:1 za Novaka. U četvrtiom gemu Nole je, iako skoro čitavog gema bez prvog servisa, uspeo da osvoji ovaj deo igre i povede sa 3:1. U sledeća tri gema svaki od tenisera je sačuvao svoj servis, te je Nole i dalje imao stečenu prednost još iz prva dva gema – 4:3. U osmom gemu Nadal je pripretio, imao je Španac 0:30, a potom i brejk loptu koju nije iskoristio, a ni još jednu kasnije. Španac je potom imao i treću šansu da oduzme servis Đokoviću koju je na žalost iskoristio i izjendačio na 4:4. U naredna dva gema nije bilo prilika za brejk te je i rezultat ostao izjednačen – 5:5. U nastavku meča nastavili su obojica sa sigurnim servisima – 6:6. Sa dobrom i sigurnom igrom nastavljeno je i u narednim gemovima – 7:7. U sledećem gemu Rafael Nadal je poveo sa 8:7, a zatim na servis Novaka Đokovića imao čak tri meč lopte i supeo da iskoristi prvu za 9:7 u petom setu.

Rafael Nadal će se u finalu sastati sa pobednikom duela David Ferer – Žo Vilfred Conga.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Polufinale, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti