RG: Nakon velike borbe, Aleksandra zaustavljena u drugom kolu

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u treće kolo Rolan Garosa.

A. Krunić7
59
L. Curenko5711

Aleksandru je porazila 27. teniserka sveta, Lesija Curenko iz Ukrajine u tri seta nakon nešto više od tri sata igre.

Krunićeva je u prvom setu napravila tri brejka, jedan više od protivnice i ovaj deo meča dobila sa 7:5. U nastavku je bolja bila Curenko. Iako je drugi set započet brejkom Srpkinje, Lesija je uspela da ga vrati, zatim napravi još jedan i sa 7:5 izjednači rezultat.

U odlučujućem delu susreta ukrajinska teniserka je imala prednost od 4:1, ali je Aleks uspela da je sustigne. Sa obe strane viđeno je četiri brejka, i neiskorišćena meč lopta za srpsku teniserku, da bi se zatim susret zbog mraka prekinuo pri rezultatu od 6:6 i nastavio narednog dana.

U sutrašnjom završnici njih dve su bile izjednačene sve do 18. gema, kada je Curenko osvojila dva sledeća gema i sa 11:9 dobila treći set.

Njena naredna protivnica je braniteljka trofeja, Simona Halep.

Teme:   Aleksandra Krunić, Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti