02/06/19 - 18:08h

RG: Nadal ubedljivo do četvrfinala!

Španac Rafael Nadal plasirao se u četvrfinale Rolan Garosa!

Rafael Nadal

Trenutno drugi teniser sveta i branilac titule, je u osmini finala savladao Argentinca Huana Londera u tri seta nakon dva sata i 16 minuta igre.

U prvom setu je napravio dva brejka i ovaj deo igre dobio rezultatom od 6:2, dok je drugi set završio brejkom prednost sa 6:3. U trećem setu španski teniser je dva puta dobio gem na servis Londera, ali je Argentinac uspeo da vrati jedan servis i osvoji tri vezana gema. Nadal je zatim tu seriju prekinuo, dobio dva gema i još jednom brejkom rezultatom od 6:3 meč priveo kraju.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz susreta Keija Nišikorija i Benoe Pera.

Prvi koji se plasirao četvrfinale je Rodžer Federer koji je eliminisao Leonarda Majera.

REZULTATI OSMINE FINALA:

• Majer – Federer 0:3
  • Cicipas – Vavrinka
  • Londero – Nadal 0:3
  • Nišikori – Per

Teme:   Grend Slem, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti