31/05/18 - 16:44h

RG: Lajović zaustavljen u dublu, kraj i za Džumhura

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu Rolan Garosa u konkurenciji dublova.

Dusan Lajovic (Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Dušan je igrao u paru sa Nemcem Florianom Majer, a porazili su ih Džejmi Marej iz Velike Britanije i Brazilac Bruno Soares.

Oni su na terenu proveli 67 minuta, a britansko-brazilski par slavio je sa 2:0. U prvom setu Dušan i Florian osvojili su samo jedan gem, dok su u drugom pružili jači otpor. Bili su za gem ispred protivnika, ali su pri rezultatu od 5:5 Džejmi i Bruno uzeli dva naredna gema i dobili ovaj duel konačnim rezultatom od 6:1, 7:5 u gemovima.

Marej i Soares naredni meč igraju protiv Maksima Gonzalesa i Nikolasa Džarija.

Ni teniseri iz Bosne i Hercegovine, Damir Džumhur i Mirza Bašić, nisu ostvarili pobedu u prvom kolu. Od njih su bolji bili Henri Kontinen iz Finske i Australijanac Džon Pirs.

Damir i Mirza su u prvom setu osvojili samo jedan gem, dok su u drugom uzeli jedan više, pa je konačan rezultat za Henrija i Džona bio 2:0, po gemovima 6:1, 6:2.

Njihovi sledeći protivnici su Italijani Danijel Braćili i Andrean Sepi.

Teme:   Dušan Lajović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti