01/06/13 - 20:48h

RG: Jelena Janković u četvrtom kolu!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Francuske. Jelena je u trećem kolu savladala Australijanku Samantu Stosur rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:4. Jelena će se u borbi za četvrfinale sastati sa Amerikankom Hempton, koja je danas napravila iznenađenje i eliminisala Petru Kvitovu.

J. Janković366
S. Stosur634
Jelena Jankovic

Obe teniserke su na početku meča bile oprezne i nisu dozvoljavale sebi da izgube servis. Takva igra bila je sve do 4:3 za Australijanku. U tom osmom gemu Samanta Stosur pravi brejk i dolazi do velikih 5:3, a zatim i dobrim servisima rešava prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugi set bolje je ušla Jelena i već na startu povela sa 2:0, ali je Samanta odmah vratila izgubljeno i došla do izjednačenja – 2:2. U nastavku seta, kao i u prvom, igralo se mirnije, a onda je u osmom gemu Jelena Janković oduzela servis protivnici i povela sa 5:3, da bi već u narednom gemu dobrim servisima došla do izjednačenja u setovima, osvojivši drugi deo igre rezultatom 6:3.

U trećem setu prštalo je na sve strane. Prvo je Australijanka povela sa 3:0 napravivši pritom dva brejka, ali je onda Jelena sve to vratila i došla do izjednačenja – 3:3. U sledeća dva gema nije bilo brejkova – 4:4. Međutim, u devetom gemu Jelena je izvršila pritisak na servis Australijanke što je urodilo plodom. Srpkinja je napravila brejk i servirala za meč u narednom gemu. U poslednjem gemu Jelena Janković je iskoristila tek četvrtu brejk loptu i rešila treći set u svoju korist rezultatom 6:4.

Jelena Janković će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Amerikankom Hempton, koja je danas napravila veliko iznenađenje i eliminisala Petru Kvitovu.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Rolan Garos, Teniserke, Treće kolo, Turniri, Vesti