05/06/13 - 16:37h

RG: Jelena ispustila Šarapovu

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela ad se plasira u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske. Bolja od srpske teniserke u četvrfinalnom meču bila je Ruskinja Marija Šarapova rezultatom 2:1, po setovima 0:6, 6:4, 6:3. Jelena je sjajno ušla u meč, ali je Šarapova ipak došla do preokreta. Ruskinja će se u borbi za finale sastati sa Viktorijom Azarenkom iz Belorusije.

J. Janković643
M. Šarapova066
Jelena Jankovic

Jelena Janković dominirala je u prvom setu. Srpkinja je posle svega 20-ak minuta igre povela sa velikih 4:0. U nastavku seta JJ je uspela da osvoji još dva gema i dobije prvi deo igre sa neverovatnih 6:0, protiv prošlogodišnje šampionke Otvorenog prvenstva Francuske.

U drugom setu Marija se trgla malo i već na startu napravila brejk, a zatim i povela sa 2:0. U nastavku seta Jelena je osvojila jedan gem, a Ruskinja je napravila još jedan brejk za velikih 5:1. Međutim, kada su svi očekivali ubedljiv drugi set za Šarapovu, Srpkinja se vratila u meč, vratila jedan brejk, ali za potpuni preokret nije imala snage, te je Marija Šarapova drugi set rešila u svoju korist rezultatom 6:4.

U trećem setu igralo se dosta oprenznije, ali to nije uticalo na sjajan intenzitet meča. Međutim, pri rezultatu 3:3, Marija Šarapova pravi brejk, a potom teškom mukom čuva i svoj servis, te odlazi na velikih 5:3. Jelena, verovatno istrošena, nije uspela da smanji rezultat, već je Ruskinja još jednom oduzela servis srpskoj teniserki i postavila konačan rezultat 6:3 u trećem setu, za konačnih 2:1 u ovom izuzetno dinamičnom i teškom meču. Najtežen na turniru za obe teniserke.

Protivnica Marije Šarašpove u polufinalu biće Viktorija Azarenka, koja je danas bila bolja od Marije Kirilenko.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti, Četvrtfinale