01/06/14 - 21:27h

RG: Federer bez četvrtfinala Pariza posle 10 godina! (Video)

Švajcarski teniser Rodžer Federer poražen je u osmini finala od letonskog tenisera Ernestsa Gulbisa rezultatom 3:2, po setovima 7:6(5), 6:7(3), 2:6, 6:4, 3:6, posle skoro četiri sata.

Federer

Letonski teniser je pobedom u današnjem meču prekinuo Federerov neverovatan niz na ovom turniru, jer je u poslednjih deset godina stizao bar do četvrtfinala.

U prvom setu teniseri su bili sigurni na svoj servis, pa je set rešen u taj-brejku. U taj-brejku, u neizvesnom finišu i posle velike borbe, Federer rešava prvi set u svoju korist rezultatom 7:5.

U drugom delu igre bilo je još više uzbuđenja. Švajcarac je stigao do brejka u sedmom gemu, pa imao i prednost od 5:3 i dve set lopte, ali nije uspeo da iskoristi ukazane šanse i set je ponovo odlučen u taj-brejku. Ovaj put više nerava je imao Letonac i pri rezultatu 3:3 u taj-brejku, uspeva da veže četiri poena i stigne do izjednačenja rezultatom 7:3.

Treći set je bio neizvestan do rezultata 2:2. Nakon toga usledila je furiozna serija letonskog tenisera od četiri vezana gema, uz dva brejka, za potpuni preokret i vođstvo u setovima.

Ernests Gulbis v Roger Federer Highlights - Men's Round 4 2014 - Roland-Garros

U četvrtom setu, Federer shvata da je vrag odneo šalu i odmah od starta vrši pritisak na Letonca. Takav pristup će se isplatiti, pa Federer u petom gemu stiže do prvog brejka, a potom još jednom uspeva da oduzme servis Gulbisu za vođžstvo od 5:2. Do kraja seta, letonski teniser uspeva da vrati jedan brejk, ali Federer ipak uspeva da meč odvede u peti set rezultatom 6:4.

Odlučujući set, Gulbis sjajno otvara i već u drugom gemu pravi brejk za prednost od 2:0. Letonski teniser je do kraja meča sigurnom igrom sačuvao svoj servis i na spektakularan način posle skoro četiri časa igre uspeo da trijumfuje rezultatom 6:3.

U narednoj rundi Gulbis će snage odmeriti sa Tomašom Berdihom.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Ernests Gulbis, Rang Lista, Rodžer Federer, Rolan Garos, Teniseri, Vesti