31/05/15 - 16:50h

RG (dubl): Zimonjić i Matkovski u četvrtfinalu!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Poljak Marčin Matkovski plasirali su se u četvrtfinale Rolan Garosa! Srbin i Poljak su danas eliminisali par Marej/Pirs rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:5, nakon jednog sata i 22 minuta tenisa. U borbi za polufinale Nenad i Marčin će se sastati sa braćom Brajan.

N. Zimonjić/M. Matkovski67
Dž. Marej/ Dž. Pirs35
Ziki i Matkovski

Srbin i Poljak su tokom čitavog meča bili bolji, smireniji i zasluženo su se plasirali u naredno kolo takmičenja.

Duel je počeo sigurnim servisima, a onda su Nenad i Marčin u trećem gemu imali puno problema, uspeli su da neutrališu pet brejk lopti, što im je u nastavku prvog dela igre dosta pomoglo. Naredna dva gema teniseri su čuvali svoje servise, a onda su Zimonjić i Matkovski u šestom gemu iskoristili prvu brejk šansu, a potom su je i potvrdili za 5:2. Već u narednom delu mogli su i do seta Srbin i Poljak, ali su Marej i Pirs spasili set loptu, međutim u sledećem gemu prilika nije propuštena, te je nakon prvog seta rezultat bio 6:3 za Zimonjića i Marčina.

Drugi deo igre doneo je nekoliko brejk šansi na obe strane, ali su teniseri uspevali da sačuvaju svoje servise vrlo dugo. Kada se razrešenje očekivalo u taj-brejk, Nenad Zimonjić i Marčin Matkovski su oduzeli servis rivalima, u jedanaestom gemu, iskoristivši prvu brejk šansu. Sledeći gem donosi nam servise za meč Srbina i Poljaka, ali su došlo do konačnog trijumfa tek nakon neutralisanja dve brejk prilike za Mareja i Pirsa – 7:5.

U četvrtfinalu Nenad i Marčin će se sastati sa najboljim dublom sveta, braćom Brajan, koju su u ovoj rundi eliminisali par Šardi/Kubot.

Teme:   Dubl igrač, Grend Slem, Nenad Zimonjić, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti