28/05/14 - 21:21h

RG (dubl): Trijumf Zimonjića i Nestora u prvoj rundi

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor izborili su plasman u drugo kolo Rolan Garosa, nakon što su na startu takmičenja uz nešto muke, bili bolji od Australijanca Metjua Ebdena i Rusa Dmitrija Tursunova sa 2:1, po setovima 6:2, 3:6, 6:3, posle nešto više od sat i po vremena igre.

Zimonjić-Nestor636
Ebden-Tursunov263

Nenad Zimonjic

Srpsko-kanadski dubl par, Nenad Zimonjić i Danijel Nestor nastavili su sjajan niz pobeda i u prestonici Francuske i ostvarili plasman u narednu rundu. Posle nešto veće borbe i tri odigrana seta savladali su Metjua Ebdena i Dmitrija Tursunova.

Rođeni Beograđani su sjajno otvorili ovaj duel i sa duplim brejkom stigli do ubedljivog vođstva od 3:0. Ta prednost je bila nedostižna za njihove rivale i Zimonjić i Nestor set rutinski privode kraju rezultatom 6:2.

U drugom setu, Ebden i Tursunov stižu do brejka u četvrtom gemu za prednost od 3:1. Srpsko-kanadski par uzvraća u sedmom gemu i vraća brejk, međutim već u narednom ponovo gube svoj servis, što Ebden i Tursunov koriste i posle sigurnog servis gema stižu do izjednačenja rezultatom 6:3.

Ključni detalj trećeg seta, a i meča dogodio se u četvrtom gemu kada Zimonjić i Nestor oduzimaju servis rivalima i tu prednost uspevaju da sačuvaju do kraja duela i tako rezultatom 6:3 obezbede plasman u drugo kolo.

U drugom kolu, Zimonjića i Nestora očekuje duel protiv Španca Bautiste Aguta i Holanđanina Igora Sislinga.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Daniel Nestor, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Rolan Garos, Teniseri, Vesti