31/05/18 - 14:41h

RG: Čilić u trećem kolu, prošao i Tim

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

Source: Michael Dodge/Getty Images

Četvrti igrač na planeti nakon skoro tri sata igre savladao je Poljaka Huberta Hurkaša.

Marin je u prva dva seta bio ubedljiv. U oba je napravio po dva brejka i dobio ih istim rezultatom od 6:2. U nastavku duela sa obe strane je viđen po jedan brejk, a treći set završen je u taj-brejku sa 7:3 u korist poljskog tenisera.

U poslednjoj deonici susreta Hurkaš je bio za gem ispred Hrvata sve do rezultat od 5:4, kada je Marin izjednačio, napravio brejk i uzeo još dva gema čime je sa 7:5 dobio poslednji set za konačni rezultat od 3:1.

Njegov naredni protivnik je Amerikanac Stiv Džonson koji je bio bolji od Jana-Lenarda Štrufa 3:1 u setovima.

U naredno kolo plasirao se i Austrijanac Dominik Tim. Osmi igrač na ATP listi pobedio je Grka Stefanosa Cicipasa u meču koji je trajao dva sata i 44 minuta.

U prvom setu Dominik je ispustio dva gema i sa 6:2 poveo u ovom susretu. U nastavku je 39. igrač sveta bio mnogo bolji od protivnika. Napravio je tri brejka, od kojih je Tim uspeo da vrati jedan i sa 6:2 izjednačio rezultat u setovima.

Treći set ponovo je doneo preokret, ovog put u korist Dominika. Jednom je oduzeo servis grčkom teniseru i set završio sa 6:4 u gemovima, da bi u poslednjem delu igre napravio identilan rezultat, ponovo sa jednim brejkom i tako došao do krajnjih 3:1 u setovima.

U trećoj rundi takmičenja igraće sa Italijanom Mateom Beretijem koji je sa 3:1 u setovima trijumfovao nad Ernestom Gulbisom.

Beneto – Del Potro

Teme:   Dominik Tim, Grend Slem, Marin Čilić, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti