28/05/12 - 19:09h

RG: Bojana loša protiv Radvanske

Bojana Jovanovski izgubila je meč prvog kola na Rolan Garosu pošto je od nje bila bolja Poljakinja, inače treća igračica sveta, Agnješka Radvanska rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:0.

Bojana Jovanovski

Bojana je loše krenula, pri kraju prvog seta je spasila četiri set lopte, ali petu nije mogla te je Poljakinja došla do prvog seta rezultatom 6:1. Jovanovska nije uspevala da šalje duboke loptice u kontinuitetu, a Radvanska je strpljivo čekala greške i najčešće bi ih i dočekala.

Još gora situacija bila je u drugom setu, pošto je Radvanska bila potpuno superiorna, pa je Bojana u prva četiri gema osvojila samo jedan poen. Do kraja je Agnješka u laganom ritmu privela meč kraju dobivši drugi set ubedljivo,rezultatom 6:0, i plasirala se u drugu rundu za svega 49 minuta igre.

Teme:   Bojana Jovanovski, Grend Slem, Prvo kolo, Rolan Garos, Teniserke, Vesti