27/05/14 - 17:39h

RG: Ana u drugom kolu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Roland Garosa! Srpkinja je u svom prvom meču savladala Francuskinju Karolin Garsiju rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:3, nakon 67 minuta. Anina naredna rivalka je Ukrajinka Jelina Svitolina kojoj je Petra Martić predala meč tokom prvog seta.

A. Ivanović66
K. Garsija13
Ana Ivanovic

Meč je sjajno počeo za Srpkinju, koja je već u prvom gemu napravila brejk, a zatim to isto učinila i u trećem za velikih 4:0. U nastavku seta Francuskinja je uspela da se “upiše” na semafor, a Ana Ivanović je novim brejkom stigla konačnih 6:1 u prvom setu.

Drugi set opet je bolje počeo za Anu. Srpkinja je posle dobrog prvog gema u drugom napravila brejk, ali je Francuskinja, Karolin Garsija, u sledećem uzvratila istom merom, smanjila na 2:1, da bi u četvrtom gemu Ana Ivanović novim oduzetim servisom stigla do prednosti od 3:1. U nastavku seta brejkova nije bilo, Ivanovićeva je održala stečenu prednost i lako osvojila i drugi set rezultatom 6:3.

Ana Ivanović će se u drugom kolu sastati sa Ukrajinkom, Jelina Svitolina kojoj je Petra Martić predala meč tokom prvog seta.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Prvo kolo, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti