27/05/12 - 15:16h

RG: Ana rutinski do drugog kola

Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo turnira Otvorenog prvenstva Francuske pošto je u prvom kolu savladala Španjolku Laru Aruabarenja Vesino rezultatom 2:0, po setovima dosta ubedljivo 6:1, 6:1. Ana se u drugom kolu sastaje sa boljom iz duela Stefani Dubis (Kanada) – Šahar Per (Izrael).

Ana Ivanovic, Otvoreno prvenstvo Francuske

Ana je već u uvodnom gemu napravila brejk, ali je uz nekoliko grešaka vratila protivnicu u meč već u narednom. Već posle dva gema srpska teniserka je imala po pet vinera i neiznuđenih grešaka. U preostalom delu prvog seta Ana je u potpunosti kontrolisala dešavanja na terenu i svaki poen zavisio je od njenog udarca. Ana je sjajnom igrom do kraja seta rešila ovaj set u svoju korist rezultatom 6:1.

Sa sjajnom igrom Ana Ivanović je nastavila i u drugom setu, te protivnici do rezultata 5:0 nije dozvolila ni jedan gem. Ana je zaigrala opušteno, a u takvoj situaciji vrhunski teniseri su najopasniji.

Lara je uspela da dobije jedan gem u ovom setu i smanji rezultat na 5:1, ali je to bilo sve od mlade Španjolke pa je Ana već u naredom gemu osvojila još jedan gem a samim tim i došla do osvajanja drugog seta – 6:1. Meč je trajao 59 minuta.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Prvo kolo, Rolan Garos, Teniserke, Vesti