16/02/24 - 23:22h

Raonić predao, Siner 200. pobedom do polufinala Roterdama

Na prvom turniru po osvajanju Australijan opena, mladi Italijan je bez naročite muke stigao do polufinala.

Kao prvi nosilac, Janik Siner je u prvom kolu bio slobodan, pa onda savladao Van de Zandšulpa 2:0 i Monfisa 2:1, pre nego što mu je Raonić predao četvrtfinalni meč nakon prvog seta.

Siner ga je dobio u taj-brejku 7:4, a onda je Kanađanin, pri rezultatu 1:1 u drugom, bio primoran da završi meč zbog povrede.

Rođeni Podgoričanin je u prvoj deonici bio više nego konkurentan, imao je čak i dve set lopte na 4:5 i 15:40.

Prethodno su razmenili brejkove u petom i šestom gemu, a Siner je dobio taj-brejk na kraju rezultatom 7:4 posle 56 minuta igre. Rival u polufinalu biće mu Talon Grikspor, dok će o prvom polufinalisti odlučiti Dimitrov i De Minor.

Janiku Sineru je ovo bila jubilarna 200. pobeda na ATP turu. U 2024. još uvek ne zna za poraz – dobio je svih deset mečeva.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Roterdamu, Janik Siner, Turniri, Vesti