30/05/24 - 11:36h

Povređeni Kecmanović nije mogao da izdrži, Medvedev u trećem kolu

Povreda omela Srbina da se suprotstavi favoritu.

Miomir Kecmanović

Nije mogao Miomir Kecmanović ništa protiv raspoloženog Medvedeva, ali pre svega protiv povrede leđa zbog koje je bio primoran da preda meč u vrlo nepopularnom trenutku, pri rezultatu 6:1, 5:0 za Rusa.

Kecmanović je u prvom setu uspeo da osvoji samo jedan gem, i to svoj prvi u meču. Nakon toga je Medvedev napravio dva brejka i osvojio prvi set za samo 33 minuta.

Loše je počelo i u drugom setu, Medvedev je za 16 minuta vodio 3:0 uz dva brejka.

Kecmanović je tada dobio i lekarsku pomoć, kako je moglo da se vidi samo je dobio lek, ali to očigledno nije pomoglo. Poraz je bio više nego izvestan, ali Kecmanović nije mogao da završi meč. Izvinio se Danilu na mreži i objasnio da leđa neće izdržati.

Medvedev će u narednoj rundi igrati protiv Navonea ili Mahača.

Teme:   Danil Medvedev, Miomir Kecmanović, Teniseri, Vesti