22/03/15 - 11:45h

Pospišil i Sok bolji od Italijana u finalu dubla! (ATP Indijan Vels)

Kanađanin Vasek Pospišil i Amerikanac Džek Sok osvojili su titulu na Masters turniru u Indijan Velsu u konkurenciji parova. Kanadsko/američka kombinacija je u finalu bila bolja od italijanskog para Simone Boleli/Fabio Fonjini sa 2:1, po setovima 6:4, 6:7(3), 10:7 posle jednog sata i 45. minuta igre.

V. Pospišil/Dž. Sok6610
S. Boleli/F. Fonjini477

Pospisil i Sok

Ovo je ukupno treća titula za kanadskog i američkog tenisera, osvojili su prole godine Vimbldon, u svom prvom pojavljivanju, a imaju i trofej iz Atlante.

Kanadsko/američki par je odservirao devet as udaraca u finalu, spasao 9/10 brejk lopti, dok je sa druge strane, uspeo da u dva navrata oduzme servis rivalima.

Pospišil i Sok su imali set i brejk prednosti u drugom, ali su se šampioni iz Melburna vratili u meč i brejkom u osmom gemu poravnali na 4:4. Odluka je pala u taj-brejku u kome su Italijani slavili sa 7:3.

Meč taj-brejk je u potpunosti protekao u znaku Pospišila i Soka. Kanađanin i Amerikanac su se na startu suočili sa mini brejkom, ali su brzo anulirali zaostatka i do kraja rutinski slavili sa 10:7.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Dubl igrač, Fabio Fonjini, Finale, Masters, Masters u Indijan Vels, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti