21/10/15 - 10:05h

Poslednji singl meč u karijeri za Nieminena! (ATP Stokholm)

Finski teniser Jarko Nieminen odigrao je svoj poslednji singl meč u karijeri na turniru u Stokholmu. Bolji od 34-godišnjeg Finca na startu takmičenja bio je Nikolas Almagro iz Španije.

Almagro je slavio sa 3:6, 7:6, 6:4 posle nešto više od dva sata igre.

Nieminen je imao set u džepu i dve meč lopte u taj-brejku drugog dela igre, ali je Španac uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i stigne do trijumfa.

Finac je tri puta nastupao u finalu turnira u Stokholmu, ali je sva tri puta ostao bez pobedničkog pehara. Levoruki Nieminen je u karijeri osvojio dve titule u pojedinačnoj i pet u konkurenciji parova. U julu 2006. godine bio je 13. teniser sveta, što mu je ujedno i najbolji plasman.

Nieminen će nastupiti u prestonici Švedske i u dublu, i to u paru sa Johanom Brunstromom, sa kojim jec 2010. godine trijumfovao u Stokholmu.

Stiv Darsis – Adrian Manarino 7:6, 6:4

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP u Štokholmu, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri