17/07/24 - 20:41h

Poraz Lajovića od Baeza

Ništa od četvrtfinala.

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u drugom kolu ATP turnira u Hamburgu.

Od njega je bio bolji 19. teniser sveta, Argentinac Sebastijan Baez, rezultatom 4:6, 7:5, 6:2.

Neizvesno je bilo od samog starta. Lajović nije iskoristio pet brejk šansi u prva dva gema na protivnikov servis, a spasio je jednu na svoj u drugom gemu.

Slomio je otpor protivnika u petom, iskoristio drugu brejk loptu u tom gemu i poveo sa 3:2.

Odmah je uzvratio Baez za 3:3, ali je Lajović potom opet oduzeo servis protivniku za 4:3. Imao je dve set lopte na 5:3 kada je Baez servirao, nije ih iskoristio, ali je potom na svoj servis spasio tri brejk lopte i iskoristio drugu set loptu za 6:4.

Mnogo brejk šansi viđeno je i u drugom setu, ali su i jedan i drugi teniser nekako držali svoje servise. Prvi je posustao Lajović kada je servirao za opstanak u setu na 5:6 i Baez je izjednačio na 1:1.

U trećem setu Argentinac je u drugom gemu napravio brejk, a potom i u osmom iskoristio petu meč loptu i plasirao se u četvrtfinale.

Baez se u drugom kolu sastaje se sa sedmim nosiocem, Italijanom Lučanom Darderijem, koji je bio bolji od Aleksandera Ševčenka rezultatom 6:3, 2:6, 6:3.

Teme:   Dušan Lajović, Sebastian Baez, Teniseri, Turniri, Vesti