13/08/24 - 05:12h

Popirin pobedio Rubljova za prvi masters

Prvi trofej za Australijanca ruskog porekla.

Australijski teniser Aleksej Popirin osvojio je masters u Montrealu pobedom nad Andrejem Rubljovom iz Rusije rezultatom 6:2, 6:4 za sat i 31 minut igre.

To je prvi trofej iz kategorije ATP 1000 za Popirina za, od danas, 23. tenisera sveta, a ukupno treći u karijeri.

Australijanac je blistao od sreće nakon titule.

– Neverovatno mnogo mi znači ovaj uspeh. To je dokaz da se sav naporan rad koji sam uložio sve ove godine isplati. Sigurno najbolja nedelja u mojoj karijeri, ne samo zbog titule, nego i zbog tenisera koje sam uspeo da pobedim. Zadovoljan sam kako sam se borio, nikada se ne predajem – rekao je Popirin.

Australijanac je u prvom setu napravio brejk odmah na startu. Imao je svoje šanse Rubljov u četvrtom gemu, ali je ispustio dve brejk lopte, nakon čega je odmah usledila kazna i Popirin je poveo sa 4:1. Ponovo je Rus imao dve brejk šanse i opet ih propustio, pa je Popirin ubrzo priveo set kraju.

Drugi set bio je neizvesniji. Popirin je kao i u prvom odmah na startu napravio brejk, ali se Rubljov vratio i izjednačio na 3:3. To je, ispostavilo se, bilo sve od njega, jer je u narednom gemu ponovo izgubio svoj servis, a Popirin je iskoristio treću meč loptu.

Trofej u Montrealu doneo mu je 1.049.460 američkih dolara.

Teme:   Aleksej Popirin, Andrej Rubljov, Masters, Masters u Montrealu, Teniseri, Turniri, Vesti