14/05/24 - 19:11h

Pol izbacio Medvedeva u Rimu

Danil Medvedev ostao je bez prilike da po prvi put odbrani titulu na Masters turniru u Rimu.

Njega je u meču osmine finala ubedljivo savladao Amerikanac Tomi Pol.

Nakon sat vremena i 14 minuta igre 16. teniser sveta slavio je rezultatom 6:1, 6:4.

Iako je Tomi odmah pretrpeo brejk, već u narednom gemu je uspeo da ga vrati, zatim veže još dva brejka i set privede kraju u svoju korist.

I u drugom je najpre izgubio servis, pa uspeo da ga vrati, da bi u petom gemu došao do vođstva brejkom. U narednom gemu spasio je dve brejk lopte Medvedeva i do kraja sačuvao prednost za pobedu u ovom duelu.

Pol će se u četvrtfinalu sastati sa Huberom Hurkačem koji je bio bolji od Sebastijana Baeze u tri seta – 5.7, 7:6 (4), 6:4.

Teme:   Danil Medvedev, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti