22/01/24 - 09:40h

Pobeda Medvedeva, Hurkač po prvi put u četvrtfinalu Australijan opena

Treći teniser sveta Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Australijan opena.

Rus je nakon nešto više od tri sata igre savladao Nuna Borgesa rezultatom 6:3, 7:6 (4), 5:7, 6:1.

Prvi set dobio je uz brejk prednosti.

Pošto su u drugom setu razmeili po jedan brejk, ovaj deo meeča završen je u taj-brejku u kojem je Medvedev iskoristio prvu set loptu.

Odlučio je Borges da malo namuči Medvedeva, pa je tako u trećem setu spasio dve meč lopte u 10. gemu, da bi dva gema kasnije došao do prilike da osvoji set i iskoristio je.

Nije to, ipak, poremerilo Danila koji u narednom setu nije dozvolio rivalu nijednu brejk loptu, dok mu je dva puta oduzeo servis i dobio ovaj duel.

Naredni protivnik biće mu Hubert Hurkač.

Deveti teniser sveta se pobedom nad velikim iznenađenjem ovog turnira, Arturom Kazoom po prvi put u karijeri plasirao u četvrtfinale Australijan opena.

U duelu koji je trajao dva sata i 26 minuta, Poljak je slavio rezultatom 7:6 (6), 7.6 (3), 6:4.

Kazo je odmah na početku meča iskoristio brejk loptu, ali je u petom gemu Hurkač uspeo da ribrejkuje. Nastavili su obojica set sigurnim servisima, pa se igrao taj-brejk u kojem je Hubers trećom set loptom došao do vođstva.

Čuvali su svoje servise u drugom setu. Jedine brejk lopte viđene su u šestom gemu, a Kazo je sve uspeo da ih spasi. Ponovo se igrao produžetak u kojem je sada iz prvog pokušaja Hurkač stigao na set do pobede.

Već na startu trećeg seta Poljak je napravio brejk. Ispostaviće da će mu do biti dovoljno za pobedu, pošto je do kraja seta sačuvao prednost.

Teme:   Australian Open, Danil Medvedev, Hubert Hurkač, Teniseri, Turniri, Vesti