13/11/14 - 15:41h

Pirova pobeda Zimonjića i Nestora! (ATP London dubl)

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor upisali su prvu pobedu na ovogodišnjem Masters Kupu u Londonu savladavši špansku kombinaciju Marsel Granoljers/Mark Lopez rezultatom 6:7(5), 6:3, 11:9 posle jednog sata i 45. minuta igre.

N. Zimonjić/D. Nestor6611
M. Granoljers/M. Lopez739

Britain Tennis ATP Finals

Uprkos trijumfu u trećem kolu Masters Kupa, srpsko/kanadski dubl par nije uspeo da se plasira u polufinale, pošto im je bila neophodna pobeda od 2:0 u setovima.

Ovo je ujedno bio i poslednji meč Nenada Zimonjića i Danijela Nestora u paru, od sledeće sezone, Zimonjić će nastupati sa Ljodrom, dok će Nestorov partner biti Rohan Bopana.

Srpsko/kanadski dubl je bolje otvorio duel i poveo sa 3:1, Španci su uzvratili i poravnali na 3:3. U nastavku nije bilo brejka, pa je set rešen u taj-brejku, koji je pripao španskoj kombinaciji rezultatom 7:5.

U drugom setu ponovo su rođeni Beograđani prvi zadali udarac i u četvrtom gemu, brejkom, stigli do prednosti od 3:1. Međutim, Granoljers i Lopez se ponovo vraćaju u meč, u sedmom gemu, kada uspevaju da vrate brejk. Ovaj put su Zimonjić i Nestor već u narednom gemu ponovo oduzeli servis Špancima i priveli set kraju rezultatom 6:3.

U mini taj-brejku, španski par je imao vođstvo od 8:3, ali se Zimonjić i Nestor nisu predavali, uspeli su da izjednače i preokrenu rezultat i na kraju stignu do trijumfa sa 11:9.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Daniel Nestor, Dubl igrač, Masters, Masters u Londonu, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti