PEKING: Tim preokretom do finala

Austrijanac Domini Tim plasirao se u finale turnira serije ATP 500 u Pekingu.

Source: Getty Images Europe

Peti teniser sveta je u polufinalu savladao Rusa Karena Hačanova.

Tim je bio bolji sa 2:1 u setovima posle dva sata i 43 minuta provedenih na terenu.

Prvi set Karen je započeo sigurnim servisom, da bi zatim došao do brejka. Tim je tri gema kasnije uspeo da vrati servis. Hačanov je nakon toga napravio dva vezana brejka i set završio ubedljivim rezultatom od 6:2.

U druom setu obojica su napravili po dva brejka, pa je ovaj deo meča završen u produžetku u kome je slavio austrijski teniser sa 7:5.

Na startu odlučujuće deonice duela Dominik je odmah napravio brejk koji je Hačanov uspeo da vrati u šestom gemu. Pred sam kraj seta Tim je došao do još jednog brejka i njime, rezultatom od 7:5, meč priveo kraju.

Za trofej će se boriti sa pobednikom susreta između Aleksandra Zvereva i Stefanosa Cicipasa.

Teme:   ATP 500, ATP u Pekingu, Dominik Tim, Teniseri, Turniri, Vesti