30/09/23 - 11:57h

Peking: Mevedev i Đari u četvrtfinalu

Sjajni mečevi u Pekingu.

Prvi četvrtfinalisti Matersa 500 u kineskoj prestonici su Danil Medvedev i Nikolas Đari.

Rus je bio bolji od Aleksa De Minora 7:6 (7-3), 6:3 za sat i 57 minuta igre. Opuštanje u prvom setu moglo je skupo da ga košta, vodio je 5:2 uz dva brejka viška, a onda doživeo pomračenje u igri. Australijanac je osvojio četiri gema u nizu, vodio 6:5 i 30:0, kada je Danil krenuo na sve ili ništa. Dva rizična izlaska na mrežu su mu se isplatila, izjednačio je a onda dobio prvi set u taj-brejku.

I drugi set je započeo slično kao prvi, brejknuo u četvrtom gemu, ali ovoga puta nije dozvolio rivalu da se vrati. Drugi nosilac će se za polufinale boriti sa boljim iz duela Andrej Rubljov – Igo Imber.

Nikolas Đari je u uzbudljivom duelu pobedio Matea Arnaldija sa 6:7 (4-7), 7:6 (7-4), 6:3. Mladi Italijan je igrač koji je napravio najveći prodor ove godine, profilisao se kao majstor taj brejka, ali je danas jedan dobio a jedan izgubio. Čileanac je osvajanjem drugog seta dobio ogroman vetar u leđa za odlučujuću deonicu koju je rutinski dobio.

Đari će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom meča Zverev – Davidovič Fokina.