28/09/23 - 16:12h

PEKING: De Minor posle drame savladao Mareja

Australijanac Aleks De Minor uspešno je započeo takmičenje na ATP turniru u Pekingu.

On je u prvom kolu bio bolji od Britanca Endija Mareja nakon skoro tri sata igre rezultatom 6:3, 5:7, 7:6 (8:6).

Dvanaesti teniser sveta prvi set je prelomio već u drugom gemu kada je realizovao treću brejk loptu i tu prednost zadržao do kraja ovog dela meča.

U drugom setu Marej je iskoristio svoju prvu brejk loptu u meču i poveo sa 4:2, ali je De Minor odmah ribrejkovao. Pošto je Australijanac propustio da realizuje novu brejk priliku u 11. gemu, Marej je na to odgovorio time što je u narednom gemu, drugom brejk/set loptom uveo duel u treću deonicu.

U trećem setu Endi je imao dve meč loptu u osmom gemu, ali ih nije iskoristio, a pobednik je odlučen u taj-brejku u kojem je ispustio još jednu meč loptu, nakon čega je De Minor došao do svoje prilike i iskoristio je.

Tako je De Minor ostao neporažen u svih pet međusobnih duela.

Aleks će se u sledećem kolu sastati sa pobednikom duelai Danil Medvedev – Tomi Pol.

Ubedljivu pobedu zabeležio je Alehandro Davidovič Fokina.

Španac je nakon 70 minuta igre savladao Ju Žua sa 6:2, 6:2, a naredni rival biće mu Dijego Švarcman ili Aleksandar Zverev.

Teme:   Aleks de Minaur, ATP u Pekingu, Endi Marej, Teniseri, Turniri, Vesti