13/08/24 - 03:00h

Pegula najbolja u Torontu

Odbranila titulu na Kanada openu.

Džesika Pegula

Američka teniserka Džesika Pegula očekivano je slavila u finalu WTA mastersa u Torontu i tako odbranila trofej na Kanada openu.

Ona je pobedila sunarodnicu ruskog porekla, Amandu Anisimovu, rezultatom 6:3, 2:6, 6:1 za sat i 30 minuta igre.

Nije bilo mnogo uzbuđenja ni u jednom od tri seta. U prvom je Pegula napravila brejk odmah na startu. Protivnici je dozvolila samo jednu brejk loptu koju nije iskoristila i sigurno je Pegula privela set kraju.

Anisimova zbog toga nije klonula, već je najpre u drugom gemu drugog seta spasila tri brejk šanse, a potom oduzela protivnici servis za 2:1 pa i za 5:2 i iskoristila prvu set loptu. Više od toga ipak nije mogla i Pegula je sa dva brejka u odlučujućem setu deklasirala protivnicu.

Pegula je ostala na šestom mestu WTA liste uprkos tituli, dok je Anisimova napredovala za neverovatne 83 pozicije i od danas je 49. na svetu.

Pobednica turnira zaradila je 523.485 američkih dolara.

Teme:   Amanda Anisimova, Džesika Pegula, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Toronto