29/06/14 - 15:41h

Peđa Krstin na ITF u Šapcu: TITULA!

Peđa Krstin je u Šabac stigao kao prvi favorit za osvajanje teniskog turnira u ovom gradu i tu ulogu je potpuno opravdao! Prvo je u polufinalu bio bolji od sunarodnika Zekića rezultatom 6:1, 6:3, a potom je u uzbudljivom finalu pobedio talentovanog 18- godišnjeg tenisera iz Čilea Jarija Nikolasa rezultatom 5:7, 6:4, 7:6!

P. Krstin567
J.Nikolas746
Pedja Krstin

Krstin je u srpskom derbiju u borbi za finale odigrao mnogo bolje, a u prilog tome ide odnos osvojenih poena. On je osvojio 61 poen, a Zekić 22 manje, a takođe je iskoristio pet brejk šansi, za razliku od samo jedne svog rivala.

U finalu je bilo daleko uzbudljivije. U prvom setu se sve do samog kraja nije znalo kome će isti pripasti. Krstin je prvi popustio u završnici i dozvolio Nikolasu da napravi brejk za 5:6, a potom i na svoj servis dođe do 1:0 u setovima- 5:7.

U drugom setu je Peđa Krstin bio taj teniser koji je bio bolji za jedan brejk i meč uveo u treći set- 6:4.

Treći set je bio najuzbudljiviji. Krstin je bio na korak od poraza. Talentovani Nikolas je servirao pri rezultatu 3:5 i imao meč loptu, ali je Krstin u tim trenutcima odigrao kao Novak Đoković ili neki drugi teniser sa puno iskustva! Imao je smirenost i smelost da napadne Nikolasa i ne samo odbrani meč loptu, već i napravi brejk- 4:5!

Potom su usledili sigurni servis gemovi, a rezultat toga je taj-brejk. Peđa Krstin se bolje snašao u istom i iskoristio prvu meč loptu na servis protivnika- 7:6!!!

Titula u Šapcu će Krstinu doneti sigurno napredak na ATP rang listi, ali i dodatno samopouzdanje za turnire koji su ispred njega.

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP Rang Lista, Peđa Krstin, Rang Lista, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti