Novak Đoković će u Parizu igrati svoje 54. Masters finale u karijeri!

N. Đoković367
H. Hurkač606

Fox Sports

Srpski teniser je u polufinalu Mastersa u Parizu nadigrao 10. igrača sveta, Poljaka Huberta Hurkača. Na terenu su proveli dva sata i 15 minuta, a Đoković je do pobede došao sa 2:1 nakon preokreta – 3:6, 6:0, 7:6 (7:5).

• Ovom pobedom Novak je obezbedio prvo mesto na kraju godine sedmi put u karijeri i tako prestigao Pita Samprasa sa kojim je do sada delio rekord
  • Ovo je njegovo 54. Masters finale, a pokušaće da osvoji 37. trofej

U borbi za trofej Đoković će se sastati sa boljim iz meča Danila Medvedeva i Aleksandra Zvereva.

TOK MEČA:

Obojica su bili prilično sigurni na svoj servis od starta meča, posebno Đoković. Tek je u osmom gemu došlo do prve brejk šanse na meču, a s iskoristio ju je poljski teniser. Poveo je sa 5:3, a u narednom gemu Novak je imao priliku da uzvrati ribrejkom, međutim nije uspeo. Posle njegove propuštene šanse, Hurkač je iskoristio drugu set loptu za vođstvo od 1:0.

Posle izgubljenog prvog seta, Đoković je drugi odigrao furiozno. Trebalo mu je samo 29 minuta, napravio je tri brejka i rivala ostavio na nuli. Na svoj servis ispustio je samo četiri poena i tako poravnao rezultat na 1:1 u setovima.

U trećem setu obojica su igrali sjajno. Novak je u četvrtom gemu oduzeo servis rivala i poveo sa 3:1, ali je Poljak tri gema kasnije napravio brejk, a potom izjednačio na 4:4. Velika borba vođena je u završnici, a nakon što je srpski as poveo sa 5:4, u desetom gemu je na servis rivala stigao do meč lopte. Nije je realizovao, a Hurkač je obezbedio novo izjednačenje.U poslednja dva gema obojica su sačuvali servise, a meč je završen u taj-brejku. Odigrano je 12 poena, mladi poljak je pretio, a srpski teniser je posle 18 minuta od prve realizovao drugu meč loptu i plasirao se u finale.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri