26/01/19 - 12:23h

Osaka šampionka Australijan opena!

Japanka Naomi Osaka osvojila je trofej na prvom grend slemu sezone.

Ona je u finalu savladala Petru Kvitovu iz Češke u tri seta nakon dva i po sata igre.

U prvom setu nije bilo oduzetih servisa, pa je on završen u taj brejku u kome je Osaka bila bolja sa 7:2. U drugom setu Kvitova je napravila brejk, ali ga je japanska teniserka vratila, a zatim ponovila. U osmom gemu Naomi je ispustila tri meč lopte, da bi u narednom Čehinja uspela da uz brejk izjednači rezultat na 5:5. Nakon toga ga je potvrdila i sa 7:5 uzela drugi set.

U odlučujućem delu igre Osaka je jednom oduzela servis protivnici i treći set rešila u svoju korist rezultatom od 6:4, za trofej u Melburnu.

Njoj je ovo druga grend slem titula u karijeri – prvu je osvojila prošle godine na US openu.

Od ponedeljka će Osaka biti prva teniserka sveta, dok će Kvitova doći na drugo mesto WTA liste.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Naomi Osaka, Petra Kvitova, Teniserke, Turniri, Vesti