29/07/12 - 20:05h

Olimpijske igre: Nole pobedio sve prepreke

Novak Đoković se plasirao u drugo kolo Olimpijskog turnira. On je bio bolji od Italijana Fabija Fonjinia posle maratonskog meča koji je prvo kasnio zbog kiše, zatim prekinut pri kraju prvog seta, da bi na kraju bio nastavljan negde oko 20h. Rezultat meča bio je 2:1 za našeg tenisera, po setovima 6:7(7), 6:2, 6:2.

N. Đoković666
F. Fonjini722
Novak Djokovic Vimbldon (GettyImages)

Novak Đoković

Novak je imao puno problema i sa vremenom i sa protivnikom i sa svojom igrom, ali je ipak prošao u drugo kolo gde će igrati sa pobednikom duela Rodik – Kližan.

Na početku meča oba tenisera su relativno lako i sigurno došli do rezultat 2:2, a zatim se nastavilo sa sigurnim servisima, te je Nole došao do 4:3. Novak u osmom gemu dolazi do prvih brejk lopti i već prvu koristi posle duple servis greške Fonjinija. Đoković je u gemu u kom je servirao za osvajanje prvog seta naravio nekoliko atipičnih grešaka za njega, kao na samom početku meča, i dozvoljava Italijanu da napravi brejk i varti se u prvi set, 5:4. Posle ribrejka Italijan je odservirao relativno siguran gem, i stigao do izjednačenja od 5:5. Da bi Novak u sledećem gemu, bez izgubljenog poena, osigurao taj-brejk i naterao Fonjinija da servira za ostanak u prvom setu, što je ovaj i uradi sigurno – 6:6.

Pri rezultatu od 7:7 u odlučujućem gemu ponovo je počeo pljusak i meč je prekinut. Na servisu je bio Fonjini kome je ostao još jedan servis. Tek nakon tri i po sata duel je nastavljen, Fonjini je dobio prva dva poena i dobio je prvi set sa 7:6 (9:7).

Nije izgubljeni prvi set previše uznemirio najboljeh srpskog tenisera, već u trećem gemu drugog seta napravio je brejk koji je uz malo problema potvrdio za vođstvo od 3:1. Nole je na dalje nastavio sa sjajnom igrom i sigurno dobio ovaj set sa 6:2.

Početak odlučujućeg trećeg seta bio je identičan drugom. Ponovo je Novak napravio brejk u trećem gemu i bez većih problema je nakon toga dobio svoj servis za 3:1. Nastavak je takođe bio suguran, Fonjini je slabije igrao i nije se mogao suprotstaviti Novaku – 6:2.

Teme:   London 2012, Novak Djoković, Olimpijske igre, Teniseri, Turniri, Vesti