01/08/12 - 22:02h

Olimpijske igre: Izner servisima do pobede nad Tipsarevićem!

Janko Tipsarević je nažalost završio takmičenje u singlu na Olimpijskim igrama u Londonu. Od njega je u dva neizvesna seta bio bolji Džon Izner za čije servise, naš teniser nije imao rešenje.

J. Tipsarević56
Dž. Izner77

Janko Tipsarević nije našao “lek” za Iznerove servise. Videlo se već u na startu meča da je ovo Iznerov dan. Janko je dva puta uspeo da oduzme po dva poena u gemu na protivnikov servis, ali ne i više. Svoj servis je naš teniser čuvao do dvanaestog, i zadnjeg gema kada je Izner uspeo da iskoristi prvu od tri brejk lopte- 5:7.

Janko Tipsarevic, Vimbldon (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Janko Tipsarević

U drugom setu, za razliku od prvog, nije viđen brejk. Dakle, teniseri su čuvali svoje servise do taj-brejka. Janko je uspeo da dođe do set lopte na svoj servis pri rezultatu 6:4. Ne samo da nije iskoristio priliku na svoj servis, već je dopustio protivniku da se vrati u ovaj set- 6:6. Potom je Tipsarević imao još 3. set lopte ali sve na protivnikov servis, od kojih nije uspeo ni jednu da realizuje. “Hladan tuš” je usledio pri rezultatu 14:15, kada Izner oduzima Janku servis i sebi obezbežuje plasman u četvrtfinale- 6:7.

Iznerov protivnik u borbi za polufinale je Rodžer Federer, dok će Janko pokušati u dubl konkureniciji do dođe do tako željene medalje na Olimpijskim igrama.

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   Janko Tipsarevic, London 2012, Olimpijske igre, Teniseri, Turniri, Vesti