30/07/24 - 15:34h

OI: Zverev u osmini finala

Četvrti teniser sveta Aleksandar Zverev plasirao se u osminu finala olimpijskog teniskog turnira.

Nemac je posle sat vremena i 36 minuta igre bio bolji od Tomaša Mahaka iz Češke rezultatom 6:3, 7:5.

Odmah na startu meča Zverev je pretreo brejk, ali ga je već u narednom gemu vratio. Set je prelomio u svoju korist brejkom u šestom gemu.

U drugom setu on je bio taj koji je startovao brejkom. Međutim sada Čeh, tri gema kasnije, vraća servis. Do novog brejka Zverev je došao u 11. gemu i njime meč priveo kraju.

Naredni rival biće mu Australijanac Aleksej Popirin koji je bio bolji od Švajcarca Stana Vavrinke rezultatom 6:4, 7:5.

Duel u osmini finala zakazali su Tejlor Fric i Lorenco Muzeti.

Američaki predstavnik savladao je Džeka Drejpera iz Velike Britanije posle preokreta – 6:7 (3), 6:3, 6:2, dok je Muzeti eliminisao Mariana Navonea sa 7:6 (2), 6:1.

Rutinsku pobedu zabeležio je Kanađanin Feliks Ože-Alijasim koji je sa 6:0, 6:1 nadigrao Maksimilijana Marterera, a naredni rival biće mu bolji iz susreta Medvedeva – Ofner.

Domaći predstavnik Korentin Mute u osminu finala se plasirao nakon što mu je pred početak duel predao Jan-Lenard Štruf.

Teme:   Masters u Parizu, Pariz 24, Teniseri, Turniri, Vesti