31/07/24 - 20:13h

OI: Zverev i Rud u četvrtfinalu, Ože-Alijasim izbacio Medvedeva

Četvrti teniser sveta Aleksnder Zverev plasirao se u četvrtfinale teniskog turnira Olimpijskih igrama.

Nemac je posle sat i po vremena bio bolji od Alekseja Popirina iz Australije rezultatom 7:5, 6:3.

U prvom setu Saša je do brejka najpre došao u trećem gemu. U 10. gemu imao je set loptu, međutim nije je iskoristio, već je umesto toga Popirin vratio servis. Tako je Zverev ovaj deo meča morao da rešava na samom kraju prvom brejk/set loptom.

Drugi set dobio je dosta lakše, brejkom u drugom gemu, dok je sve vreme bio siguran na svom servisu.

Naredni rival biće mu Italijan Lorenco Muzeti.

Sa turnira je ispao peti teniser planete Danil Medvedev.

Njega je izbacio Feliks Ože-Alijasim rezultatom 6:3, 7:6 (5), u meču koji je trajao sat vremena i 42 minuta.

U prvom setu Kanađanin je napravio jedan brejk.

U drugom setu nije bilo brejkova a u produžetku je Feliks realizovao drugu meč loptu.

Njegov rival u četvrtfinalu biće Norvežanin Kasper Rud.

Šesti nosilac u Parizu savladao je Franciska Serundolu rezultatom 6:3, 6:4, uz po brejk prednosti u oba seta.

Teme:   Aleksandar Zverev, Danil Medvedev, Kasper Rud, Pariz 2024, Teniseri, Turniri, Vesti