Srpska teniska reprezentacija održala je konferenciju za novinare pred početak završnog turnira Dejvis kupa.

Foto: Teniski Savez Srbije
Novak je u nedelju stigao u Madrid, odradio prvi trening, a zatim novinarima rekao da je spreman za početak turnira.
– Nisam primetio bilo kakvu nelagodnost sa laktom tokom treninga. Sve je u redu i spreman sam da igram svoj prvi meč na turniru. – rekao je Novak.
Na pitanje kakvi su njegovi prvi utisci, s obzirom da se od ove godine Dejvis kup igra u drugačijem formatu, Novak je odgovorio:
– Zanimljivo je videti novi format ove godine. I činjenica da imate toliko tenisera zajedno na jednom mestu, verujem da je ogranizatorima izazov da svima obezbedi treninge i sve ostalo. Biće zanimljivo videti kako će sve ispasti ove nedelje. Ja imam dosta iskustva sa turnira u Madridu i volim da igram ovde. Biti deo nacionalnog tima je nešto što sam uvek veoma cenio i u čemu sam uvek uživao. Nekoliko godina nisam igrao i nedostaje mi osećaj da budem sa svojim prijateljima, kolegama i sa ljudima koji stvaraju sjajnu atmosferu, Nadam se da ćemo ostati do kraja turnira.
Kako samo jedna od tri ekipe u grupi prolazi dalje, Novak je svestan da takmičenje neće biti nimalo lako i da će svaki poen biti važan.
On je pričao i od ATP kupu koji će se prvi put igrati naredne godine.
– Razlika između ova turnira je ta što u Dejvis kupu selektor odabira ko će nastupati za tim, a ATP kup je sličan kao i svaki ostali individualni turir i oni možda zbog tih razlika mogu da koizistiraju. Ali kao što sam rekao ranije, a i mnogi tenisera dele to mišljenje, vreme između dva turnira je premalo, gledano sa marketinške strane. Možda grešim, ali čini se da će vreme održavanja biti veliki problem.
Srbija u sredu igra protiv Japana, dok je u četvrtak očekuje duel sa Francuskom.
PROČITAJTE JOŠ:
- Tipsarević: Lakše ću podneti oproštaj u timu, nego sam na terenu
- ATP FINALE: Novak bez polufinala, Nadal prvi na kraju godine
(Tenis Uživo, J. Erdei)
Teme: ATP, ATP finale, ATP kup, Dejvis Kup, Novak Đoković, Selektor, Srbija, Teniseri, Teniski savez Srbije, Turniri, Vesti