22/08/15 - 21:30h

Novak “slomio” upornog Ukrajinca i plasirao se u finale Sinsinatija!

Srpski teniser Novak Đoković nakon velike borbe uspeo je da se plasira u finale Mastersa u Sinsinatiju! Naš igrač je u polufinalnom meču nakon preokreta eliminisao Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova sa 2:1, po setovima 4:6, 7:6 (7:5), 6:2 nakon dva sata i 23 minuta tenisa. Novakov rival u meču za titulu biće pobednik drugog polufinala u kome će snage odmeriti Endi Marej i Rodžer Federer.

N. Đoković476
A. Dolgopolov662

Nole

Polufinalni meč počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je Ukrajinac stigao do brejk lopte u trećem gemu i odmah ju je iskoristio za 2:1. Novak je pokušao da u nastavku uzvrati izgubljeno i uspeo je u tome u šestom delu prvog seta, takođe iskoristivši prvu brejk priliku u meču kao i Dolgopolov. Kada se očekivalo da Nole prelomi set u svoju korist usledio je novi nešto slabiji gem našeg tenisera, prilika za ribrejk tenisera iz Ukrajine, a ovaj je to i iskoristio te došao do nove prednosti – 4:3. Dalji tok seta doneo je sigurne servis gemove, te je Aleksandar Dolgopolov rešio prvi set u svoju korist rezultatom 6:4. Nešto lošija igra u prvom delunašeg igrača ogleda se najbolje u tome što je imao 5 vinera i 13 neiznuđenih grešaka.

Novak nije dobro počeo ni drugi set, Aleksandar Dolgopolov je imao dve brejk lopte na startu, posle duple greške i promašenog zicera Đokovića, ali se srpski teniser ipak izvukao iz teške situacije. Nakon sigurnih servisa obojice tensiera u nastavku je Novaka zadesio novi problem. U petom gemu Nole se uhvatio za stomak i napravio bolnu grimasu, posle čega je tražio od sudije da pozove lekara na sledećoj pauzi. Rekao je srpski teniser lekaru da ga stomak boli kada servira, dobio je tablete i vratio se na teren. Nakon povratka teniseri nastavljaju da osvajaju gemove kada serviraju, a onda Novak Đoković prvi pravi brejk za 5:3, međutim već u sledećem gemu popularni Dolgo uzvraća istom merom, smanjuje na 4:5 i servira za izjednačenje. Naredna dva gema nisu dolena ništa novo, tensieri su dobro servirali, a Novak je prvi obezbedio taj-brejk došavši do 6:5. Isto to je uradio i Ukrajinac, pa je “trinaesti gem” morao odličiti pobednika. Bolji početak taj-brejka imao je Aleksandar, te je mini-brejkom došao do 3:0. Naredna tri gema uspeva da osvoji naš igrač, vraća izgubljeno i poravnava na 3:3. Nakon novog izjednačenja 4:4, teniser iz Ukrajine pravi novi mini-brejk, ali Srbin opet uzvraća i poravnava. Nakon 5:5 teniser iz naše zemlje vezuje dva poena “lomi” rivala i osvaja ovaj deo sa 7:5, za konačnih 7:6 u drugom delu igre.

Treći set počinje sigurnim servisima obojice tenisera, a onda Nole dolazi do dve brejk prilike u trećem gemu, koristi prvu i vodi sa 2:1, uz servis za potvrdu stečenog. Nakon problema sa povredom Ukrajinca i ukazivanja pomoći on je u četvrtom delu došao do ribrejk prilika, a kada ih nije iskoristio Srbin uspeva da potvrdi raniji brejk i dođe do 3:1. Kada Dolgopolov nije iskoristio svoje šanse, naš teniser je već u sledećem gemu došao do dve šanse za novo oduzimanje servisa, a korišćenjem iste i do ogromnih, prelomnih 4:1! U daljem toku seta nije bilo problema za tenisera iz Srbije koji je lako priveo set kraju sa konačnih 6:2.

Rival Novaka Đokovića u njegovom petom meču za titulu u Sinsinatiju biće pobednik drugog polufinala u kome će snage odmeriti Endi Marej i Rodžer Federer.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti