Novak Đoković uspeo je da prođe u naredno kolo Vimbldona!

N. Đoković6657
Dž. Firnli3475

Novak Djokovic

Imao je doduše, više muka nego na startu turnira kada je pobedu odneo u tri seta.

U drugom rundi namučio ga je domaći teniser i ovogodišnji debitant na ATP turu, Džejkob Firnli.

Njih dvojica na terenu su proveli tri sata, a Novak je pobedu odneo rezultatom 6:3, 6:4, 5:7, 7:5.

Bio je debitant dostojan protivnik tokom celog meča. U prvom setu obojica su bili sigurni na svojim servisima sve do 11. gema kada Novak dolazi do prve brejk lopte i koristi je, nakon čega je bez izgubljenog poena set priveo kraju.

U drugom setu Britanac je malo pritisnuo Đokovića, imao je i priliku da mu u četvrtom gemu oduzme servis, ali mu to na kraju ipak nije pošlo za rukom. Umesto toga Novak tri gema kasnije dolazi do druge brejk lopte u meču i njome prelama drugi set u svoju korist.

Činilo se da će Srbin u tri seta završiti posao, međutim nije bilo tako. U petom gemu trećeg seta pravi brejk, ali je sada Firnli uspeo da ribrejkuje već u narednom setu. Do kraja seta pružao je otpor, spasio tri Novakove brejk lopte i u poslednjem gemu uradio neočekivano – prvom brejk/set loptom smanjio Đokovićevu prednosti.

Dalo mu je to krila, te je igrao još sigurnije, a u šestom gemu petog seta imao je dve brejk lopte, međutim nije ih iskoristio. U 11. gemu zahvaljujćči duploj greški Britanca, Novak dolazi do brejk šanse. Koristi je, a zatim servira za pobedu u ovom meču.

Đokovićev naredni protivnik biće Aleksej Popirin.

Teme:   Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon