Novak se kasno probudio, Alkaras odbranio titulu na Vimbldonu

N. Đoković226
K. Alkaras667

Source: Getty Images North America

Kao i prošle godine po njega je u finalu bio koban Španac Karlos Alkaras.

Dva sata i 30 minuta trajao je njihov duel, a Alkaras je pobedu odneo mnogo ubedljivije nego prošli put, rezultatom 6:2, 6:2, 7:6 (4).

TOK MEČA:

Start meča obećavao je veliku borbu. Alkaras je odmah došao do brejk šansi. Novak je spasio četiri brejk lopte, ali je koklekao na petog, te Španac posle 24 minuta igre pravi brejk, kojim zatim i potvrđuje. U nastavku seta diktirao je igru Alkaras. U petom gemu ponovo dolazi do brejka. Gem kasnije Novak je imao prvu brejk loptu u setu, ali je ne koristi, a Karlos set privodi kraju.

Gotovo neprepoznatljiv bio je Đoković u drugom setu, a sa druge strane mreže imao je rivala koji je igrao siguno i rasterećeno. Već u prvom gemu pretrpeo je brejk. Grešio je i nije uspeo da ugrozi Alkarasa koji u sedmom gemu realizuje još jednu brejk šansu i ubrzo dolazi do 2:0.

Sigurnije je ušao Novak u treći set. Međutim u trećem gemu Alkaras je imao nove brejk lopte, a srpski as spasio je sve četiri. Zasijao je u pojedinim momentima Đoković, ali nije bio ni blizu ovog nivoa koji poznajemo. U devetom gemu Alkaras je napravio brejk i činilo se da je tu kraj. Ipak, Novak se nakratko vratio u meč, u narednom gemu spasio tri meč lopte i vratio servis, za svoj jedini brejk u meču. Set je otišao u taj-brejk u kojem smo se nadali da će moći da preokrene situaciju, međutim nije uspeo da nađe momentum, dok je Španac ostao dosledan svojoj sjajnoj igri i prvom meč loptom odbranio titulu.

Teme:   Grend Slem, Karlos Alkaraz, Novak Đoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon