Novak savladao nezgodnog Muzetija za novo finale Vimbldona!

Novak po 37. put u finalu grend slema!

N. Đoković676
L. Muzeti464

Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona pobedom nad Italijanom Lorencom Muzetijem posle dva sata i 51 minuta igre rezultatom 6:4, 7:6 (2), 6:4.

Za titulu će se boriti sa Karlosom Alkarasom koji ga je u prošlogodišnijem finalu savladao.

• Ovo mu je 37. grend slem finale
  • Sada ima 10 finala Vimbldona, u čemu se izjednačio sa Federerom
  • U nedelju će se boriti za osmu titulu na londonskoj travi, a ukoliko je osvoji i u tome će se izjednačiti sa rekordom Švajcarca

U prvom setu obojica su bili sigurni na svojim brejkovima sve od šestog gema kada Novak pravi brejk. Tri gema kasnije imao je dve set lopte, međutim nije ih iskoristio, a umesto toga Muzeti je vratio servis. Ipak, nije Novak dozvolio dalje komplikacije, pa u 10. gemu koristi novu set šansu i na servis Italijana dolazi do vođstva.

Nije dobro ušao Novak u drugi set. Odmah je pretrpeo brejk. Imao je u narednomg emu priliku da ga vrati, ali mu to nije pošlo za rukom. Grešio je dosta u prvoj polovini seta, sve do šestog gema kada je vratio servis i stabilizovao igru. U 12. gemu ispustio je set loptu, da bi novi priliku iskoristio u taj-brejku i uveo meč u treću deonicu.

Za razliku od drugog seta, Novak je ovaj deo duela otvorio brejkom. Delovalo je da će brzo doći do pobede, međutim u nastavku je Muzeti još jednom pružio otpor. U osmom gemu Đoković je imao prednost od 40:0, ali je Italijan spasio sve tri meč lopte. U narednom gemu Muzeti je imao i šansu za ribrejk. Propušta je, a potom do meč lopte dolazi Novak i meč privodi kraju.

Teme:   Lorenco Museti, Novak Đoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon