Novak rutinski do četvrtfinala Olimpijskih igara!

Novak deluje spremno za najveće izazove!

N. Đoković76
D. Kepfer53

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale olimpijskog turnira, zahvaljujući pobedi nad nemačkim predstavnikom Dominikom Kepferom 7:5, 6:3, za sat i 37 minuta igre.

Ujedno je postao najstariji igrač ikada koji je stigao do osam najboljih na najvećoj sportskoj smotri. Takođe, Đoković je postao jedini teniser u istoriji koji je četiri puta izborio četvrtfinale na Olimpijskim igrama.

Sledeći protivnik Đokoviću biće stari rival sa šljake, Grk Stefanos Cicipas, koji je bio boljui od Sebastiana Baeza 7:5, 6:1.

Đoković je meč prelomio u 12. gemu prvog seta, kada je znalački iskoristio prvu set loptu. U drugoj deonici je odmah napravio brejk, poveo sa 3:0 i rutinski priveo meč kraju.

Kepfer je u prvom setu bio vrlo neugodan rival, igrao je hrabro, agresivno i precizno, ali je Đoković, kao što to obično biva, pronašao način da neutrališe protivnika.

Teme:   Novak Đoković, Olimpijske igre, Pariz 2024, Teniseri, Vesti