04/10/14 - 13:23h

Novak preko Mareja do novog finala! (ATP Peking)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira u Pekingu. Naš teniser je u polufinalnom duelu odigrao maestralno i sa ubedljivih 2:0, po setovima 6:3, 6:4 savladao Britanca Endija Mareja. Novak će se u nedeljnom finalu sastati sa pobednikom duela Martin Kližan – Tomaš Berdih.

N. Đoković66
E. Marej34

Polufinalni meč počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a teniseri su dobro servirali i bili bez brejk prilika sve do osmog gema. Nakon rezultata 4:3 za tenisera iz Srbije Endi je servirao, ali je to učinio na loš način i dozvolio Novaku brejk šansu, Srbin nije iskoristio prvu, ali jeste treću i tako stigao do velike prednosti od 5:3. U sledećem gemu Novak Đoković je svojim servisima samo materijalizovao stečenu prednost i osvojio uvodni set rezultatom 6:3.

Drugi period počeo je brejkom Novaka Đokovića, a zatim i potvrdom istog za velikih 2:0 na samom startu. U trećem gemu Škot je uspeo da osvoji svoj prvi gem u drugom setu, a onda je u četvrtom dobro namučio Novaka, stigao i do prilike za brejk, ali se Srbin ipak nije dao i osvojio ovaj izuzetno težak i izuzetno važan gem, koji je trajao nešto više od 10 minuta – 3:1. U petom gemu Endi se opet suočavao sa brejk loptom za Novaka, ali je uspeo da odoli i osvoji gem, za smanjenje rezultata na 2:3. U narednom gemu Novak Đoković je loše servirao, Marej došao do prilika za brejk, uspeo je da iskoristi treću i dođe do možda i poslednje prilike da se vrati u ovaj meč – 3:3, a potom je dobrim servisima materijalizovao stečeno i došao do prednosti od 4:3. Srbin je u narednom gemu servirao kako treba, došao do izjednačenja, a onda je u devetom još jednom pokazao zašto je najbolji, uspeo je da dođe do prilika za oduzimanje servisa rivalu, uspeo je da iskoristi prvu i povede sa velikih 5:4, uz servis za meč. Priliku da završi duel Nole nije propustio i sa konačnih 6:4 u drugom setu plasirao se u finale turnira.

Novak Đoković će se u borbi za titulu sastati sa pobednikom drugog polufinala u kome se sastaju Martin Kližan i Tomaš Berdih.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Pekingu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti