05/06/17 - 16:12h

Novak objavio raspored nastupa do septembra!

Na zvaničnom sajtu Novaka Đokovića objavljen je raspored nastupa drugog tenisera sveta nakon Rolan Garosa.

Twitter

Nakon Otvorenog prvenstva Francuske, najbolji srpski teniser napraviće pauzu sve do Vimbldona, koji startuje 3. jula. Novak je trostruki šampion najprestižnijeg turnira današnjice. Prošle godine takmičenje je završio u trećem kolu, porazom od Sema Kverija rezultatom 6:7, 1:6, 6:3, 6:7.

Rodžers kup, čiji je početak zakazan za 7. avgust, ove godine vraća se u Montreal. Nole će braniti titulu osvojenu u Torontu i 1000 ATP poena, pošto je u prošlogodišnjem finalu slavio protiv Keija Nišikorija rezultatom 6:3, 7:5.

Djokovic Tops Nishikori Toronto 2016 Final Highlights

U osmom mesecu Đoković će na još jedan turnir iz serije 1000 – u Sinsinatiju. Prošle godine nije učestvovao zbog povrede, a ovo je jedini masters turnir koji srpskom teniseru nedostaje u kolekciji (četiri puta je bio finalista).

Krajem avgusta počinje US open, četvrti i poslednji gren slem turnir u sezoni. Biće to Novakovo trinaesto učešće u Njujorku, gde je osvojio titulu 2011. i 2015. godine. Prošle godine je poražen u finalnom meču od Stena Vavrinke sa 7:6, 4:6, 5:7, 3:6.

Nakon svega ovoga sledi Dejvis kup polufinale protiv Francuske u Lilu, od 15. do 17. septembra, na šljaci, u zatvorenom prostoru, u kome će, kako je planirano, srpski tim predvoditi upravo Novak.

Teme:   Dejvis Kup, Novak Djoković, US Open, Vesti, Vimbldon