Novak Đoković igraće u finalu Vimbldona!

N. Đoković2666
K. Nori6324

Source: Getty Images Europe

Treći teniser sveta nadigrao je u polufinalu domaćeg igrača, Britanca Kamerona Norija, koji na rang listi trenutno zauzima 12. poziciju.

U meču koji je trajao nešto više od dva i po sata Đoković je lako ispustio prvi set, ali je u nastavku duela bio furiozan – 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

• Novak se u finale Vimbldona plasirao osmi put u karijeri
  • Pokušaće da osvoji sedmu titulu, a četvrtu uzastopnu
  • Ovo mu je ukupno 32. grend slem finale u karijeri, a boriće se za 21. trofej

Sledeći protivnik najboljeg srpskog tenisera biće Australijanac Nik Kirjos, kome je polufinale predao Rafael Nadal.

TOK MEČA:

Srpski teniser loše je ušao u meč, dosta je grešio, a Britanac je njegove greške koristio. Oduzeo mu je servis u prvom gemu, ali je Novak već u drugom uzvratio. Potom je srpski teniser poveo sa 2:1 i tu se zaustavio. Nori je vezao pet dobijenih gemova i neverovatno lako i neočekivano sa ubedljivih 6:2 dobio prvi set.

U drugom setu kao da smo gledali drugi meč i drugog Đokovića. U gotovo svakom Norijevom servis gemu imao je šansu za brejk, a konačno mu je oduzeo servis za vođstvo od 5:3. Servirao je za izjednačenje i sa 6:3 dobio drugi deo meča.

Još bolje igrao je u nastavku. Greške je sveo na minimum, a Britanac nije mogao mnogo toga da uradi. Brejk u prvom, a potom i petom gemu doveli su Novaka do velikih 4:1 u trećem setu. Do kraja Nori nije uspevao da vrati servise, pa je sa ubedljivih 6:2 Đoković stigao do vođstva od 2:1 u setovima.

U prvom gemu četvrtog seta Novak je napravio brejk koji će mu, ispostaviće se, doneti pobedu u ovom susretu. Britanski teniser nije imao ni priliku da uzvrati ribrejkom, pa je srpski as sa rutinskih 6:4 došao do konačnih 3:1 u setovima i plasmana u finale.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon