10/05/12 - 21:38h

Novak još jednom pobedio na plavoj šljaci!

Za razliku od Rafela Nadala, “kralja šljake”, Novak Đoković je uspešno prebrodio osminu finala. Ovog puta je poražen švajcarac Stanislas Vavrinka u dva uzbudljiva seta.

N. Đoković76
S. Vavrinka64

Prvi set je protekao u velikoj neizvesnosti. Kako Novak tako i Vavrinka, čuvali su svoje servise. Naš teniser je imao set lopte pri servisu švajcarca, ali nije uspeo da iskoristi nijednu od 5 koliko ih je imao u prvom setu. U ovakvim situacijama, logično se igra taj-brejk. Odlučujući poen odigrao se pri rezultatu 5:5 kada je Novak napravio mini brejk i na meč loptu pri svom servisu rešio ovaj set- 7:6!

Novak Đoković

Drugi set je bio drugačiji. Novak pravi brejk na 1:1 i dovodi Vavrinku u neugodnu situaciju. Naš teniser je u nastavku nastavio sa pritiskom i to mu se isplatilo. Novi Novakov brejk viđen je pri rezultatu 4:2. Vavrinka uspeva da se vrati u meč uz brejk i siguran svoj servis- 5:4. Ali to je bilo sve od švajcarca jer Novak nije dozvolio da ovaj meč ode u 3 set- 6:4.

Sledeći Novakov protivnik je bolji iz meča Žil Simon- Janko Tipsarević, a mi se nadamo da ćemo imati priliku da u četvrtfinalu gledamo meč između 2 srpska tenisera!

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, Masters, Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti