NOVAK DOSANJAO SAN: Zlato na Olimpijskim Igrama!

Sad je, konačno, sve osvojio!

N. Đoković77
K. Alkaras66

Najbolji teniser u istoriji Novak Đoković dosanjao je svoj san i posle tolikog godina čekanja došao do zlatnog odličja na Olimpijskim igrama u Parizu!

U izuzetno dramatičnom, kojem je doprinela i publika, Novak je posle dva sata i 52 minuta igre savladao Karlosa Alkarasa u dva taj-brejka 7:6 (3), 7:6 (2).

• Novak je nastariji šampion Olimpijskih igara
  • Ovo je jedino olimpijsko zlato za Srbiju u tenisu
  • Do zlata je došao bez izgubljenog seta – sto je pošlo za rukom jedino njemu i Sereni Vilijams
  • Sa 19 pobeda, on je povećao svoj rekord u dobijenim mečevima na OI
  • Ovo mu je 20. titula na šljaci i ukupno 99. u karijeri

Od samog starta bilo je jasno da nas očekuje ogromna borba i veličanstven meč. Pobednika nije odlučio bolji igrač na terenu, nego mentalno jači. A i tu su nijanse bile u pitanju.

A kao što je pisalo na transparentu koji je držala njegova ćerka Tara, njen tata je zaista najbolji!

TOK MEČA:

Meč je otvorio Novak sigurnim servisom i lako došao do 1:0. Već u drugom gemu imao je brejk loptu, ali je ne koristi, pa Španac izjednačuje. U trećem gemu Novakovom greškom Alkaras je imao prednost od 30:15 i šansu da sada on dođe do brejk šanse. Ipak, sada on šalje loptice u aut, a Novak ponovo dolazi do prednosti. Nije popuštao Đokovićev pritisak. U četvrtom gemu je lako stigao do 40:0 i tri brejk lopte. Nije se dao Karlos, naoštrio se dodatnom energijom, spasio servis i dobio gem. Uticalo je to dobro na njegovo samopouzdanje, pa u petom gemu on vrši pritisak i po prvi put u meču stiže do brejk lopti. Ostao je Novak pribran, sva tri puta spasio servis za rezultat od 3:2. Usledio je laki gem za Karlosa, a potom i sa Novaka, doduše uz jednu duplu grešku. Izjednačuje Španac na 4:4 u gemu u kojem nije izgubio nijedan poen. Izuzetno napet bio je deveti gem. Duplom greškom Novaka, Alkaras je došao do prednosti od 0:30, međutim uspeva srspki as da izjednači. A onda, drama! Alkaras ponovo stiže do brejk lopte, ali je Novak spašava. Nije tu bio kraj, Podigli su obojica nivo agresivnosti na maksimum. Neverovatnim poenima Karlos je čak još četiri puta imao brejk šanse. Tu je došla u prvi plan Novakova mentalna snaga. Nije se dao, spasio je sve lopte i nakon 15 minuta vrhunske igre obojice dobio gem. Usledila su dva nešto mirnija gema, a onda nova brejk šansa za Đokovića kojom je set mogao da privede kraju. Međutim, nije pao Španac, ne dozvolja da u ovom setu dođe do brejka, već ga uvodi u taj-brejk.

Neizvesno je bilo sve do 3:3, a tada Alkarasov otpor konačno popušta. Novak pravi mini-brejk, zatim bez većih problema dobija još tri poena i uz još jedan mini-brejk posle čak sat i po vremena neverovatnog tenisa stiže do 1:0.

Pritisak Novaka u drugom setu na servis Španca, Od 0:40 izborio je izjednačenje, ali ipak ne dolazi do brejk lopte. Međutim, pritisak se isplatio, pa drugi gem Đoković dobija bez izgubljenog poena. Nije popuštao, te u trećem gemu osvaja brejk loptu, ali je, sada već po običaju u ovom meču, ne relizuje. Stabilizovao se u nastavku Alkaras i iako se pomalo videla nervoza, nije dozvoljavao Novaku previše lakih poena. Bez brejk lopti nastavio se set. U osmom gemu imao je Alkaras priliku da pripreti, ali je posle izjednačenja ipak slavio Đoković, da bi se u devetom gemu dogodila suprotna situacija. Još agresivniji bili u završnici regularnog dela meča, pa su bez izgubljenih poena dobili svoje gemove i uveli set u novi produžetak.

Kao i u drugom setu, u ta-brejku je Novak srušio otpor rivala, i prvom meč loptom upisao se u istoriju kao osvajač zlatne medalje!

Teme:   Karlos Alkaraz, Novak Đoković, Olimpijske igre, Pariz 2024, Teniseri, Turniri, Vesti