12/11/14 - 22:24h

Novak demolirao Vavrinku za drugu pobedu u grupi! (ATP London)

Srpski teniser Novak Đoković zabeležio je i drugu pobedu na završnom Mastersu sezone u Londonu! Srbin je u drugom meču grupe A savladao Švajcarca Stanislasa Vavrinku rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:0, nakon samo 65 minuta tenisa. Novak se u poslednjem kolu grupne faze sastaje sa Tomašom Berdihom, dok je protivnik Stena Vavrinke Marin Čilić.

N. Đoković66
S. Vavrinka30

Duel je počeo sjajno za tenisera iz Švajcarske jer je Sten Vavrinka u prvom gemu napravio brejk, a potom potvrdio stečeno za startnih 2:0. Međutim, u nastavku seta Novak Đoković prvo osvaja gem pri svom servisu, a zatim pravi brejk, dolazi do izjednačenja, da bi još jednim brejkom Srbin načinio veliki preokret i stigao do ogromnih 4:2. U naredna dva gema teniseri su uspeli da osvoje gemove pri svojim servisima, a onda je u devetom gemu Nole potvrdio stečenu prednost i osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set Novak Đoković nastavlja u sjajnom ritmu iz prvog, uspeva da napravi brejk na samom startu drugog perioda, a onda je i potvrdio stečenu prednost za početnih 2:0. U trećem gemu novi „teror“ Šokovića, nove tri brejk prilike i još jedan brejk za ogromnih 3:0, koje je i materijalizovao za nedostižnih 4:0 sredinom drugog dela igre. Peti gem doneo je opet brejk prilike za tenisera iz Srbije, a on je iskoristio drugu i poveo sa 5:0, a zatim je dobro odservirao i osvojio drugi set sa maksimalnih 6:0.

Novak posle ove pobede ima dve u isto toliko susreta dok je Sten na jednoj pobedi i jednom porazu, koliko ima i Tomaš Berdih nakon današnje pobede nad Čilićem, koji je bez trijumfa. U narednom, poslednjem, kolu sastaju se Đoković i Berdih, te Vavrinka i Čilić.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti