20/08/15 - 08:00h

Novak bolji od zabavnog Francuza! (ATP Sinsinati)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Masters 1000 turnira u Sinsinatiju! Naš igrač bio je bolji od Francuza Benoe Pera u jednom zaista zabavnom meču, rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:2 nakon jednog sata i 40 minuta tenisa. Naredni rival tenisera iz Srbije biće Belgijanac David Gofan koji je u ovoj rundi eliminisao Fernanda Verdaska.

N. Đoković76
B. Per52
Nole

Nole

Novak je nešto slabije ušao u meč, a svakako da mu nije prijalo ni kašnjenje od dobrih dva sata zbog kiše u Sinsinatiju. Nakon izlaska na teren i svega nekoliko gemova došlo je do novog prekida, srećom kratkog, a onda su teniseri počeli da igraju kako valja. U prvom setu je bilo malo problema za našeg igrača, čak je Francuz i prvi došao do brejka, ali su potom stvari došle na svoje mesto i pored dobre i atraktivne igre tenisera iz Francuske.

Meč u Sinsinatiju je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a bio je na kratko i prekinut zbog kiše. U natsavku je Nole bio u prilici da oduzme servis rivalu, ali kada on to nije iskoristio Benoa Per uspeva da napravi brejk i povede sa 4:3. Srbin je već u narednom gemu uzvratio istom merom, potom je malo teže osvojio gem na svom servisu, a onda su igrali sjajan deseti gem. Novak Đoković je došao do sedam brejk,tj. set prilika, ali je Francuz ipak nakon 15-ak minuta igre u ovom gemu uspeo da sjajim drop-šot vinerom prelomi i dođe do izjednačenja – 5:5. U sledećm gemu teniser iz Srbije je odlično servirao, a potom je došao i do dve vezane set lopte. Iskoristio je prvu naš teniser, tačnije osmu u prvom setu, te je nakon jednog sata i 5 minuta postavio konačnih 7:5.

Drugi set počeo je dobrim servisima Novaka Đokovića, a potom je u drugom gemu prvo Benoa Per odigrao fantastičan potez i zabavio sve na tribinama, ali je na njegovu žalost izgubio taj gem. Francuz je već u sledećem delu igre došao do dve ribrejk prilike, uspeo je da iskoristi jednu i smanji rezultat na 1:2 uz sjajne poene koji je osvajao, udaranjem loptice kroz noge ili u padu, što je publika oduševljeno prihvatila. Četvrti gem doneo je potvrdu stečenog od strane Pera, te je na semaforu pislao 2:2. Već u narednom gemu Benoa uspeva da dođe do dve brejk prilike, ali se Srbin izvukao, osvojio gem, a potom i napravio odlučujući brejk – 4:2. Nastavak seta nije doneo ništa novo, veliku zabavu Benoe Pera koju je Novak Đoković rutinski priveo kraju osvojivši ovaj set sa 6:2.

Naredni rival tenisera iz Srbije biće Belgijanac David Gofan, inače 13. nosilac, koji je u ovoj rundi eliminisao Fernanda Verdaska – 6:4, 7:6 (7:4).

Teme:   ATP, Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti