05/04/13 - 23:02h

Novak bolji od Iznera za prednost Srbije od 1:0!

Srpski teniser Novak Đoković doneo je prvi poen reprezentaciji Srbije u četvrfinalu Dejvis kupa. Novak je savladao Džona Iznera rezultatom 3:0, po setovima 7:6, 6:2, 7:5. Za koji trenutak na terenu će se pojaviti i Viktor Troicki koji igra protiv Sema Kverija.

N. Đoković767
Dž. Izner625

Novak nije baš najbolje ušao u meč. Posle početnih gemova Džon Izner pravi brejk i vodi sa 3:1. U nastavku Đoković se vraća u meč i dolazi do izjednačenja – 3:3. U nastavku seta nije bilo brejkova, te je meč otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” Nole je već na startu poveo sa 2:0 i tu prednost je čuvao do kraja dobivši ovaj deo igre rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Drugi set je bolje počeo za našeg tenisera. Novak je napravio brejk posle uvodnih gemova i poveo sa 3:1. U nastavku je Amerikanac pokušao da se vrati u meč, ali mu Novak Đoković to nije dozvolio i uspeo je još jednom da mu oduzme servis, što je u ovom meču bilo teško, zbog sjajnih servisa, za velikih 5:2. Već u sledećem gemu Nole dolazi do velikih 2:0 u setovima, dobivši drugi deo igre rezultatom 6:2.

Treći set je bio izuzetno izjednačen. Srbin je spasavao brejk loptu, ali je i izdržao sjajne servise Amerikanca. Kada su svi očekivali novi taj-brejk Novak oduzima servis Džonu za velikih 6:5 i za ogromnu radost kako Novaka Đokovića i naše klupe, tako i naših navijača koji su se tokom meča više čuli od Amerikanaca. U poslednjem gemu svetski broj 1 rutinski završava meč i donosi Srbiji prvi poen. Konačan rezultat u trećem setu bio je 7:5 za Novaka Đokovića.

U nastavku večeri očekuje nas još jedan meč u kome se sastaju Viktor Troicki i Sem Kveri. Ostanite uz TenisUživo i bodrite naše momke.

Teme:   Dejvis Kup, Novak Djoković, Srbija- Usa, Teniseri, Turniri, Vesti