31/10/14 - 21:38h

Novak bolji od borbenog Mareja za polufinale Pariza!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu! Srbin je u četvrtfinalnom meču savladao Britanca Endija Mareja rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:2 nakon jednog sata i 42 minuta igre. Nole će se u polufinalnom duelu sastati sa pobednikom meča David Ferer – Kei Nišikori.

N. Đoković76
E. Marej52
Novak Djokovic slavi

Photo by TenisUzivo.com

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a prilika za brejk imao je samo Novak Đoković. Srbin je do osmog gema imao čak četiri brejk prilike i kod poslednje je bio najbliži osvajanju gema, čak se učinilo i da ga je osvojio, ali je Endi Marej na vreme tražio proveru, a Novakova loptica je završila u autu, te je Škot došao do izjednačlenja, a potom i do osvajanja gema za 4:4. Kada se očekivalo razrešenje seta u taj-brejku Nole je došao do nove dve brejk prilike u dvanaestom gemu, uspeo je da iskoristi drugu i osvoji prvi set rezultatom 7:5.

Drugi set počeo je koliko-toliko sigurnim servisima za izjednačenih 1:1. U trećem gemu Britanac je napravio brejk, ali je Novak Đoković odmah to neutralizovao, vratio se i izjednačio na 2:2, a potom “vezao” četiri gema, napravio još dva brejka, osvojio drugi period sa ubedljivih 6:2 i plasirao se u polufinale.

Novak Đoković će se u polufinalnom duelu sastati sa pobednikom meča David Ferer – Kei Nišikori.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti