23/08/15 - 22:10h

Novak bez Zlatnog Mastersa, titula Federeru! (ATP Sinsinati)

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da osvoji Masters u Sinsinatiju i tako dođe do kompletiranja svih turnira iz serije 1000. Bolji od našeg igrača bio je Švajcarac Rodžer Federer sa 2:0, po setovima 7:6 (7:1), 6:3, nakon jednog sata i 32 minuta tenisa. Novak je propustio da dođe do svog Zlatnog Mastersa i prvi put nanaese poraz Švajcarcu u finalu Sinsinatija.

N. Đoković63
R. Federer76
Nole

Nole

Novak je tokom čitavog meča bio u podređenom položaju, nije došao ni do jedne brejk šanse kao ni Marej u snićnjem polufinalu, te je zasluženo poražen od, danas konkretnijeg i preciznijeg Rodžera Federera koji je ovim trijumfom ostao neporažen u finalima Sinsinatija.

Finalni meč počeo je sigurnim servisima obojice tenisera, a prve “varnice” tj. brejk prilike videli smo u trećem gemu. Tada je Novak servirao, a Švajcarac je čak tri puta bio u prilici da mu oduzme servis, međutim naš igrač je uspeo da se “izvuče” iz teške situacije i povede sa 2:1. Nakon lakog osvajanja gema pri svom servisu, Rodžer u narednom servis gemu tenisera iz Srbije dolazi do nove brejk šanse, četvrte u prvom delu igre, ali Nole opet uspeva da se “isčupa” iz teške situacije i povede sa 3:2. U narednim gemovima nije bilo većih problema za tenisere, pa je nakon 30 minuta tenisa Novak Đoković imao prednost od 4:3. Od sedmog do desetog gema i dalje smo gledali isti tenis, Novak je poboljšao svoj servis i više nije dozvoljavao Federeru prilike za brejk, pa je nakon deset odigranih perioda u prvom setu rezultat bio izjednačen – 5:5. Nakon toga tensieri su osigurali i “trinaesti gem” koji je morao odlučiti osvajača prvog seta. Taj-brejk počeo je bolje Rodžer Federer, poveo sa 2:0, ali je Nole odmah uzvratio mini-brejk, smanjio na 1:2, da bi onda Švajcarac došao do nove prednosti od dva poena – 3:1. Od tada kao da se igra našeg igrača raspala, teniser iz Švajcarske je vezao četiri poena, još dva mini-brejka, te je na taj način došao do 7:1, za konačnih 7:6.

Sjajne partije iz završnice taj-brejka Švajcarac je preneo i na početak drugog seta. Prvo je lako osvojio gem pri svom servisu, da bi potom u narednom došao do dve vezane brejk prilike (15:40), a iskoristivši prvu i do prvog brejka na meču, te prednosti od 2:0. Sledeći gem bio je izuzetno kratak, a Rodžer je potvrdom stečenog za samo 10 minuta u drugom delu igre došao do velikih 3:0. U četvrtom gemu Novak Đoković se “upisuje” na semafopru, ali je Rodžer Federer nastavio dobro da servira i u nastavku seta, te je nakon šest gemova i dalje imao stečeni brejk prednosti – 4:1. Šesti gem bio je izuzetno dug, Švajcarac je imao i tri prilke za novi brejk, ali ih nije iskoritsio, te je Nole smanjio na 2:4. U daljem toku seta onaj koji je servirao osvajao je gemove, te je teniser koji će od ponedeljka ponovo biti drugi na svetu priveo meč kraju i osvojio set sa 6:3.

Novak Đoković nije uspeo da povede u međusobnom skoriu sa Federerom pošto sada Švajcarac vodi sa 21:20 u pobedama, a od ponedeljka je ponovo “drugi reket” planete.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti