11/06/14 - 18:29h

Notingem: Krajinović u četvrtfinalu!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale čelindžera u Notingemu, nakon što je u drugoj rundi bio bolji od Austrijanca Martina Fišera sa 2:1, po setovima 7:6(2), 0:6, 6:3 posle nešto manje od dva časa igre.

Filip Krajinovic

U prvom setu nije bilo uzbuđenja sve do devetog gema, kada je srpski teniser imao dve vezane brejk prilike, ali nije uspeo da iskoristi nijednu. U dvanaestom gemu, pri rezultatu 6:5 za Austrijanca, Filip se suočavao sa tri set lopte, ali je pokazao prisebnost i uspeo da se izvuče iz teške situacije i set odvede u taj-brejk. U taj-brejku, srpski teniser je od starta kontrolisao igru i sa tri mini brejka, trijumfalno okončao prvi deo igre sa 7:2.

Drugi set je protekao u potpunoj dominaciji Austrijanca, koji je za nešto manje od 15. minuta sa tri brejka, u prvom, trećem i petom gemu ubedljivo slavio sa 6:0 i poravnao rezultat u setovima.

Za razliku od drugog dela igre, Filip je odlično ušao u odlučujući set i odmah na startu oduzeo servis rivalu. No, već u narednom gemu Fišer uzvraća. Ključni detalj odigrao se u šestom gemu, kada Krajinović ponovo oduzima servis Austrijancu za 4:2, da bi sigurnim servisom priveo meč kraju i sa 6:3 obezbedio plasman među osam.

U četvrtfinalu rival Krajinovića biće talentovani Australijanac Nik Kirgios.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Filip Krajinović, Rang Lista, Teniseri, Vesti